Oprava a renovácia šperkov

Venujeme sa všetkým druhom zlatníckych opráv, od jednoduchých až po tie komplikované. Poškodené časti šperku je možné vymeniť, nahradiť novými alebo zrenovovať a zakomponovať do nového šperku, či vyrobiť čo najpodobnejší tomu pôvodnému. Je možné použiť aj iba časti pôvodného šperku ako napríklad vzácne kamene, perly, diamanty a pod. S renováciou a opravou šperkov máme bohaté skúsenosti a vieme vám pomôcť s rôznym poškodením šperku.


Čistenie šperkov

Šperky podliehajú vplyvom prostredia a môžu sa časom znečistiť alebo poškodiť bez ohľadu na to, či sú nosené každodenne alebo príležitostne. Pre zachovanie pôvodného vzhľadu a vlastností odporúčame pravidelnú starostlivosť. Šperky zo zlata a striebra možno vyčistiť jemnou textíliou alebo špeciálnou handričkou určenou na tento účel. V prípade potreby renovácie alebo vyčistenia odporúčame zveriť šperk do rúk odborníkov. My vám radi tento servis poskytneme.


Výroba obrúčok a snubných prsteňov

Obrúčky a snubné prstene sú špeciálnou kapitolou a často sú práve oni rodinnými klenotmi v mnohých šperkovniciach. Pri ich výrobe si dávame obzvlášť záležať na každom detaile.


Úprava veľkosti prsteňa

Zmenila sa vám hrúbka prsta a váš obľúbený prsteň je zrazu pritesný alebo vám naopak "lieta" na prste? Upravíme veľkosť tak, aby ste sa znovu pri jeho nosení cítili pohodlne. Opatrne vás zbavíme aj prsteňa, ktorý nemôžete dať dolu. Po zmeraní prsta a zistení presnej veľkosti upravíme prsteň presne na mieru.

Rhodiovanie šperkov

Šperky z bieleho zlata patria medzi tie najobľúbenejšie a krásne vyniknú samotné a rovnako aj v kombinácii so žltým alebo ružovým zlatom. Biele zlato v prírode samo o sebe neexistuje. Prírodná farba zlata je len žltá. Biele zlato vzniká zliatím rýdzeho žltého zlata s inými kovmi bielej farby. Šperky z bieleho zlata sa poťahujú vrstvou rhódia, ktoré zvyšuje lesk a dodávame bielemu zlatu jeho krásnu farbu. Rhódium je ušľachtilý kov, ktorý je veľmi stály, tvrdý a odolný voči vplyvom okolia. Keďže ide iba o povrchovú úpravu, tak je potrebné ju po čase znovu obnoviť. Rhodium sa používa tiež na strieborné šperky, ktoré sú s takouto povrchovou úpravou takmer nerozoznateľné od šperkov z bieleho zlata.


Gravírovanie a personalizácia šperkov

Do šperkov vygravírujeme podľa želania dôležité dátumy, mená, odkazy, motívy. Používame klasické gravírovanie, gravírovanie laserom, ale aj zlatnícke pečiatky. Špecializujeme sa na personalizáciu šperkov, pri ktorej oceňujeme aj návrhy zákazníkov a snažíme sa naplniť ich predstavy.


Výroba na objednávku

Túžite po šperku, ktorý nenájdete v žiadnom klenotníctve? Ak ste nenašli to, čo hľadáte a máte predstavu o svojom vysnívanom šperku, tak nás kontaktujte ohľadom konzultácie.

Kontaktujte nás