Nastreľovanie náušníc

ear

Bezbolestné, bezpečné a rýchle

Osvedčenič nastreľovanie náušníc Motivo Gold

Osvedčenie o odbornej spôsobilosti

maternity (1)

Pre deti aj dospelých

smiling-baby

Od veku 6 mesiacov

1Pre koho je nastreľovanie náušníc určené?
Pre dospelých a deti od veku 6 mesiacov.
2Ako prebieha nastreľovanie náušníc?
Nastreľovanie náušníc je oproti klasickému prepichnutiu ucha ihlou, modernejšou metódou, ktorá je oveľa šetrnejšia a menej stresujúca. Pri tejto metóde sa používa špeciálna nastreľovacia pištoľ, do ktorej sa vloží náušnica priamo z hermeticky uzavretého sterilného obalu. Náušnica sa nastreľuje do vydezinfikovaného ušného lalôčika, na ktorý si vopred naznačíme špeciálnou fixkou miesto pre náušnicu.
3Prečo si nechať nastreliť náušnice u nás?
Nastreľovanie náušníc vykonáva vyškolený profesionálny pracovník, ktorý má na túto činnosť udelené osvedčenie o odbornej spôsobilosti vydané Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave.
4Aké náušnice používame?
Sterilné hermeticky uzavreté náušnice. Náušnice neobsahujú nikel ani iné zdraviu škodlivé látky.
5Aký dlhý je proces hojenia?
Proces hojenia trvá približne 6 týždňov. Počas tejto doby odporúčame ponechať v uchu nastrelenú náušnicu a až uplynutí doby 6 týždňov vymeniť za inú.
6Aké sú výhody nastreľovania náušníc?
Samotné nastrelenie je veľmi rýchle a takmer bez bolesti. Náušnica sa nemusí prevliekať, ale prejde dierkou rovno pri nastrelení. Ide o veľmi rýchlu metódu, pri ktorej ucho vôbec nekrváca a hnisanie ranky je iba v ojedinelých prípadoch.
7Aká je starostlivosť po prepichnutí ucha?
Vo všeobecnosti platí pravidlo „menej je viac“, čo v tomto prípade znamená, že prepichnuté dierky by sa mali nechať v pokoji a s novými náušnicami by sa nemalo príliš hýbať. V prípade nevyhnutnej manipulácie odporúčame dôkladne vyčistiť a vydezinfikovať ruky. Dierky neodporúčame krémovať. Krém sa môže v okolí dierky usádzať a brániť tak prúdeniu vzduchu, či zachytávať nečistoty, čo môže následne viesť k vzniku infekcie. Rovnako nie je vhodné použitie liehu alebo alkoholu. Tieto roztoky pokožku presúšajú a vytvárajú na nej drobné šupinky alebo praskliny, čo je tiež ideálne prostredie pre vznik infekcie. Náušnice v uchu neodporúčame ani pretáčať. Pretáčanie môže byť bolestivé a nie je potrebné, nakoľko sa náušnice vyrábajú z nepriľnavých materiálov, ktoré neprirastajú ku koži. Po pár dňoch od prepichnutia dierky sa náušnice aj samé uvoľnia a začnú sa pozvoľne otáčať. Bežný kontakt s vodou je bezproblémový.
8Ako zistím, či sa jedná o infekciu?
Menšie opuchy, začervenanie a citlivosť ucha sú v prvých dňoch normálnym javom. Dlhodobá bolesť môže byť príznakom infekcie, ktorá sa najčastejšie prejavuje: krvácaním, horúčkou, silnou bolesťou, výrazným opuchom, hnisavým lepkavým výtokom. Svetlý výtok znamená hojenie rany. Treba spozornieť ak by výtok menil farbu do žlta alebo zelena.
9Kde a kedy je možné nastreliť náušnice?
Náušnice nastreľujeme v našej predajni na ulici Štefánikova 3 v Trnave. Termín je potrebné dohodnúť vždy vopred telefonicky na +421948733887. Kontakt je dostupný v čase otváracích hodín predajne od 10:00 do 17:00.
10Aká je cena za nastrelenie náušníc?
Cena pre deti do 10 rokov je 35€. Cena pre deti od 10 rokov a pre dospelých je 20€. V cene je nastrelenie náušníc spolu s nastreľovacími náušnicami. Na nastrelenie nie je potrebné priniesť si nič so sebou.